• O festiwalu - panorama

O festiwalu

 • Jadwiga Kowaleczko

  Pomysł

  Pomysł powołania do życia festiwalu, który pozwoliłby dziecięcym i młodzieżowym zespołom tanecznym z całego kraju na zaprezentowanie swoich umiejętności artystycznych, a instruktorom na wymianę doświadczeń i zdobycie jakże potrzebnej wiedzy, zrodził się w Pracowni Edukacji Estetycznej i Regionalnej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego przy współpracy Pani Izabelli Szafrańskiej-Słupeckiej i Pana Krzysztofa Szupiluka. Zainspirowała nas dziewiętnastoletnia tradycja Przeglądów Amatorskiego Ruchu Artystycznego, organizowanych przez Kuratorium Oświaty i Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.

 • Po 10 latach

  Zawsze podziw mój budzili nauczyciele pasjonaci, potrafiący zafascynować swych uczniów własną wiedzą i umiejętnościami, nauczyciele, którzy skupiają wokół siebie grupy młodych ludzi, po nocach oglądają z nimi gwiazdozbiory, przeprowadzają badania biologiczne, chemiczne, chodzą po górach, zdobywają laury w różnych dyscyplinach sportu czy aktywnie uczestniczą w różnych obszarach kultury. Odkrywają w ten sposób świat, który dla innych jest i często pozostanie nieznany.

 • Po 15 latach

  Przewodnicząc nieprzerwanie Radzie Artystycznej Festiwalu, miałam przyjemność, ale też i obowiązek dokonywania rozważań dotyczących założeń, przebiegu i wartości tej Imprezy pod względem artystycznym, merytorycznym i wychowawczym tak w odniesieniu do jego uczestników, programów, jak też i odbioru przez gorzowską widownię.

 • Koncerty

  Festiwale I - XV 1994 - 2008 Gorzów Wielkopolski

 • MFT 2010

  Plakaty

Powered by Quick.CMS / Designed by TRC
Do góry
Google Analiytics