• O festiwalu - panorama

Wydarzenie

Grajewo, 12 marca 2003 r.
Zespół Pieśni i Tańca „Grajewianie”.

Festiwal w Gorzowie Wlkp. jest bardzo ciekawym wydarzeniem artystycznym, na które nasz zespół oczekuje z ogromną niecierpliwością.

Młodzież nasza ma wyjątkową okazję spotkać się z młodzieżą z całej Polski, która w swoich wolnych chwilach zajmuje się tym samym, czyli kultywowaniem naszych starych słowiańskich tradycji – tańcem i śpiewem ludowym. A jest to okazja wyjątkowa, ponieważ młodzieży chętnej do tego typu zajęć jest – niestety – coraz mniej.

Dla nas, instruktorów, jest to wspaniała i niemęcząca możliwość wzbogacenia swojego warsztatu pracy. Dokonuje się to dzięki wspaniałej komisji, oceniającej pod fachowym przewodnictwem Pani Miry Bobrowskiej, dzięki sympatycznemu i fachowemu uchu Pana Ludwika Roka oraz mojej sympatycznej koleżance z ZPiT „Połoniny” – Pani Halinie Fijałkowskiej i składowi oceniającemu tańce współczesne. Duże znaczenie ma możliwość wymiany doświadczeń dzięki spotkaniom z instruktorami z całej Polski.

Przyznam się szczerze, że żałuję odejścia organizatorów festiwalu od pomysłu organizacji koncertów poza Gorzowem. Dla nas nie było to aż tak męczące, a młodzież okolicznych miast miała okazję zobaczyć kwiat artystyczny młodzieży biorącej udział w festiwalu. Zachęcałbym również do nawiązania kontaktu z serbołużyczanami, których korzenie kulturowe są również słowiańskie i myślę, że na tym „naszym” festiwalu czuliby się dobrze, a ich folklor korespondowałby z tematyką festiwalu.

Trudnej sztuki organizacji tak dużego festiwalu to tylko można się od Państwa uczyć – brawo! brawo! brawo!

Edward Szabat
Dyrektor Miejskiego Domu Kultury
w Grajewie

Powered by Quick.CMS / Designed by TRC
Do góry
Google Analiytics