• O festiwalu - panorama

Po 10 latach

    

 • Reminiscencje

  Zawsze podziw mój budzili nauczyciele pasjonaci, potrafiący zafascynować swych uczniów własną wiedzą i umiejętnościami, nauczyciele, którzy skupiają wokół siebie grupy młodych ludzi, po nocach oglądają z nimi gwiazdozbiory, przeprowadzają badania biologiczne, chemiczne, chodzą po górach, zdobywają laury w różnych dyscyplinach sportu czy aktywnie uczestniczą w różnych obszarach kultury. Odkrywają w ten sposób świat, który dla innych jest i często pozostanie nieznany.

 • Retrospekcje i refleksje

  Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych w Gorzowie Wlkp. od  dziesięciu lat wzbogaca paletę propozycji adresowanych do dzieci i młodzieży szkolnej.  Szczególnie  cenna i ważna jest jego rola w  zakresie wychowania estetycznego i czynnego uczestnictwa w kulturze oraz realizacji założeń programowych „Dziedzictwo kulturowe w regionie”.

 • Festiwal

  Festiwal dziecięcych zespołów tanecznych zrodził się jako naturalna konsekwencja niezwykle rozwiniętego w Gorzowie amatorskiego ruchu artystycznego, a zwłaszcza form tanecznych. Wcześniej rozwój ten był przez 19 lat stymulowany intensywną pracą instytucji oświatowych i kulturalnych, organizujących wojewódzkie przeglądy tego ruchu pod nazwą PARA.

 • Wydarzenie

  Festiwal w Gorzowie Wlkp. jest bardzo ciekawym wydarzeniem artystycznym, na które nasz zespół oczekuje z ogromną niecierpliwością.

 • Podziękowania

  W imieniu Zespołu Tanecznego „MAK” dziękuję gorąco za zaproszenie nas do udziału w tegorocznym jubileuszowym X Festiwalu Zespołów Tanecznych Dzieci i Młodzieży. Wiadomość ta została entuzjastycznie przyjęta przez członków zespołu i spowodowała lawinę różnorodnych, pełnych radości wspomnień związanych z naszym pobytem na Festiwalu w ubiegłych latach.

 • Festiwal łączy

  Pierwszy festiwal będę pamiętać zawsze!!! Podczas prób do koncertu pt. „Witamy w Gorzowie” poznałam swojego przyszłego męża. Ja tańczyłam w Zespole Artystycznym „Buziaki”, a Piotrek – mój mąż – w ZTL „Mali Gorzowiacy”.

Powered by Quick.CMS / Designed by TRC
Do góry
Google Analiytics