• O festiwalu - panorama

Podziękowania

Zabrze, 18 marca 2003 r.
Zespół Taneczny „MAK”


W imieniu Zespołu Tanecznego „MAK” dziękuję gorąco za zaproszenie nas do udziału w tegorocznym jubileuszowym X Festiwalu Zespołów Tanecznych Dzieci i Młodzieży. Wiadomość ta została entuzjastycznie przyjęta przez członków zespołu i spowodowała lawinę różnorodnych, pełnych radości wspomnień związanych z naszym pobytem na Festiwalu w ubiegłych latach.

Szczególne słowa podziękowania kieruję pod adresem Organizatorów Festiwalu. Jako wieloletni uczestnik różnych festiwali, konkursów i przeglądów i 4-krotny uczestnik festiwalu tanecznego w Gorzowie Wlkp. chciałabym wyrazić opinię, iż festiwal w Gorzowie – to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w skali ogólnopolskiej, gdzie tak wspaniale łączy się tradycja ze współczesnością, gdzie poprzez taniec przypominamy sobie o naszych korzeniach i naszej tożsamości, pokazując jednocześnie nasze dzisiejsze emocje, doznania, zabawy i radości; to spotkanie dzieci i młodzieży pełne wzajemnego ciepła i życzliwości niespotykanej na innych festiwalach, to dostarczanie dzieciom i młodzieży autentycznej radości i uczucia dowartościowania – ze względu na jedyny w swoim rodzaju sposób oceniania i nagradzania zespołów; to przeżycie chwil, które na długo pozostają w pamięci dzieci, młodzieży i instruktorów zespołów.

Festiwal w Gorzowie Wielkopolskim to również przykładowa lekcja wychowania estetycznego, gdzie wychowanie do tańca ma na celu budowanie wrażliwości i tanecznego smaku, tanecznej aktywności i pogłębionego stosunku do sztuki tanecznej i do tańca w ogóle, dlatego też wydaje mi się, że nie może zabraknąć go w kalendarium wydarzeń kulturalnych w Polsce, organizowanych dla dzieci i młodzieży.

Uważam, że program imprezy, jej organizacja i przebieg spełniają oczekiwania dzieci, młodzieży i instruktorów. Jedyną moją sugestią jest nakłonienie organizatorów do większej popularyzacji tego wydarzenia w mediach i ogólnopolskich środkach przekazu.


Z wyrazami szacunku
Małgorzata Makowska
choreograf zespołu.

Powered by Quick.CMS / Designed by TRC
Do góry
Google Analiytics