• O festiwalu - panorama

Po 15 latach

 

 

 • Mira Bobrowska

  Rozważania

  Przewodnicząc nieprzerwanie Radzie Artystycznej Festiwalu, miałam przyjemność, ale też i obowiązek dokonywania rozważań dotyczących założeń, przebiegu i wartości tej Imprezy pod względem artystycznym, merytorycznym i wychowawczym tak w odniesieniu do jego uczestników, programów, jak też i odbioru przez gorzowską widownię.

 • Ewa Repsch

  Korzenie i skrzydła

  Edukacja kulturowa ma wyjątkowe znaczenie dla kształtowania umysłu, dyspozycji poznawczych, wrażliwości społecznej, moralnej, estetycznej, kreatywności, aktywności i wyobraźni, a także powszechnie akceptowanych wartości – tych narodowych i ponadnarodowych, bo kultura jest tą dziedziną życia społecznego, w której system wartości jest szczególnie wyrazisty.

 • Tańczą, tańcują

  Tańczą, tańcują, przytupują, podskakują, wycinają hołubce, pląsają, tarzają się, wyginają, czasem stają na głowie, innym razem skaczą wysoko. A wszystko radośnie, kolorowo. Taki jest nasz Festiwal. Ten gorzowski, już piętnasty. Może nie jest on wyspecjalizowany, nie jest tematyczny, ale zawsze serdecznie wita się tu gości.

Powered by Quick.CMS / Designed by TRC
Do góry
Google Analiytics